Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej ?

W przypadku kredytu cel finansowania jest jasno i wyraźnie określony, np. kredyt na samochód, czyli tylko i wyłącznie na zakup samochodu, instalacja gazowa do niego nie mogłaby być już sfinansowana z tych samych środków. W przypadku pożyczki mógłbyś sam według własnego uznania podzielić środki na poszczególne cele.


Najważniejszą jednak różnicą jest fakt, że od razu stajesz się właścicielem danej rzeczy, czyli np. samochodu, w przypadku kredytu jesteś nim dopiero w momencie spłaty ostatniej raty kredytu. Wynika to z faktu, że pożyczka nie wymaga od Kredytobiorcy dodatkowego zabezpieczenia na nabywanej rzeczy.

Na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę gotówkową ?

Na co tylko chcemy, banku nie interesuje to na co zamierzasz wydać pożyczone pieniądze. Środki uzyskane z pożyczki możesz przeznaczyć zarówno na zakup wyposażenia do mieszkania, jaki i na kurs językowy, wakacje, nowy samochód lub inne potrzeby lub ekstrawagancję.

Co to jest w takim razie pożyczka hipoteczna ?

To nic innego jak pożyczka gotówkowa jednak z tą zasadniczą różnicą, że wymaga ona zabezpieczenia w postaci hipoteki na posiadanej przez nas nieruchomości. Zaletą takiego rozwiązania jest jego cena, ale również znacznie dłuższy czas kredytowania, nawet do 30 lat oraz znacznie większe możliwości kredytowania ze względu na kwotę.

Na jaki czas można wziąć pożyczkę gotówkową ?

Zwyczajowo jest to okres pomiędzy 3 a 84 miesiącami. Pożyczkę hipoteczną można rozłożyć nawet na 30 lat., z tą jednak różnicą że wymaga ona zabezpieczenia na nieruchomości.

Czy osoba zatrudniona na czas określony lub umowę o zastępstwo może starać się o pożyczkę gotówkową ?

Tak, zarówno osoby zatrudnione na czas określony, jak i na umowę o zastępstwo mogą starać się o pożyczkę gotówkową. Akceptowalne są również dochody uzyskiwane przez osoby przebywające na urlopach górniczych oraz urlopach kolejowych.

O jakiej wysokości pożyczkę gotówkowej mogę się ubiegać ?

Proponujemy pożyczki od 1000 zł do 120 000 zł.

Jaka jest minimalna kwota dochodów, żeby móc starać się o kredyt gotówkowy ?

Minimalna wysokość dochodów wymagana przez bank wynosi 500 zł netto na osobę.

To tylko niektóre z pytań na które odpowiedź zna dobry ekspert finansowy. Wkrótce po pierwszym spotkaniu Państwa ekspert przeprowadzi bezpłatne badanie zdolności kredytowej oraz zaproponuje najlepsze z możliwych rozwiązań.

Czy możemy pomóc ?

Jeśli chcesz uzyskać bliższych informacji o pożyczce gotówkowej skontaktuj się z Twoim ekspertem finansowym.. Pomoc eksperta jest całkowicie bezpłatna.

Zasięg działania - województwo śląskie.

Nasz ekspert może umówić się z Państwem na terenie większości miast Śląska i Zagłębia. Nasz zasieg działania obejmuje między innymi: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Chorzów, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowę Górniczą, Tychy, Mikołów, Mysłowice, Imielin, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Jaworzno i Chrzanów.