Co to jest polisa posagowa ?

Polisa posagowa została stworzona z myślą o przyszłości naszych dzieci. Rozwiązanie to pozwala nam już dzisiaj rozpocząć gromadzenie kapitału, który za kilka lat ułatwi im start w dorosłe życie. Środki zgromadzone na polisie dla dziecka możesz podarować na 18 urodziny, opłacić studia w dobrej szkole lub przeznaczyć na inny dowolny cel.

Jak działa polisa posagowa ?

Na początku określamy wysokość składki miesięcznej lub rocznej oraz czas przez który będziemy dokonywać wpłat. Następnie wybieramy odpowiadającą nam strategię inwestowania. Po podpisaniu umowy ustalamy zlecenie stałe i realizujemy nasze cele.

Czy polisy posagowe są bezpiecznym rozwiązaniem ?

Środki inwestowane są we wskazane przez Państwa fundusze. W zależności od predyspozycji osoby podpisującej umowę można przyjąć zarówno rozwiązania bardzo bezpieczne , jak i bardziej ryzykowne. Warto pamiętać, że w trakcie trwania programu można wielokrotnie zmieniać strategię inwestowania nie tylko w zależności od sytuacji na rynku, ale również w zależności od naszych upodobań.

Dla kogo przeznaczona jest polisa na dziecko ?
Czy będzie wiadomo kto opłaca składki ?

Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich , którzy chcą zapewnić swoim dzieciom lepszy start w życiu. To produkt zarówno dla rodziców, jak i dla dziadków, którzy pragną zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka. W polisie zostanie wskazana osoba, która ją założyła.

Czy jest wymagany minimalny wiek dziecka ?
Na jaki okres czasu podpisuje się takie polisy ?

Gromadzenie posagu dla dziecka czy wnuka możemy rozpocząć już po pierwszym miesiącu jego życia. Biorąc pod uwagę wiek dziecka, są to okresy minimum 10-letnie lub dłuższe. Sami decydujemy jak długo chcemy oszczędzać, jednak najlepsze efekty uzyskuje się przy inwestycjach długoterminowych.

Jak podpisać umowę polisy posagowej?

Wystarczy umówić się z ekspertem. Spotkanie odbędzie się w odpowiednim dla Państwa miejscu i czasie. Podczas tej rozmowy poznacie Państwo dokładnie zasady funkcjonowania funduszy kapitałowych, wykorzystywanych w polisach posagowych, a ekspert odpowie na zadane przez Państwa pytania. Umówienie spotkania nie zobowiązuje do podpisania umowy.

Czy możemy pomóc ?

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu z ekspertem finansowym.

Zasięg działania - województwo śląskie

Nasz ekspert może umówić się z Państwem na terenie większości miast Śląska i Zagłębia. Nasz zasieg działania obejmuje między innymi: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Chorzów, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowę Górniczą, Tychy, Mikołów, Mysłowice, Imielin, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Jaworzno i Chrzanów.